Anasayfa » Hekimsen’den hekim intiharlarını önlemek için önemli adım!

Hekimsen’den hekim intiharlarını önlemek için önemli adım!

Hekimsen’den hekim intiharlarını önlemek için önemli adım!

Hekim intiharları nasıl önlenir ? Hekimsen, mobbing, tükenmişlik ve yalnızlıkla mücadele eden hekimler için ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti başlattı.

Hekimsen, hekimlerin meslek hayatlarında karşılaştıkları zorluklara karşı harekete geçti. Mobbing, tükenmişlik sendromu, yalnızlık ve diğer psikolojik sorunlarla mücadelede, Hekimsen artık üyelerinin yanında. Uzman psikologlarımızla sunduğumuz ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetimiz, hekimlerin bu zorlu süreçleri daha sağlıklı bir şekilde atlatmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Hekim İntiharlarına Yol Açan Sorunun Farkındayız

Hekimsen Psikolojik Danışmanlık Hizmeti tanıtımını X Platformu üzerinden gerçekleştirdi. Hekimlik mesleğinin, büyük bir sorumluluk ve stres getirdiğini, uzun çalışma saatleri, mobbing, tükenmişlik sendromu, şiddet ve diğer zorlukların hekimlerin ruh sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, “Hekimsen Sendikası olarak bu sorunun farkındayız ve çözüm için harekete geçiyoruz. Bu bağlamda, Hekimsen Psikolojik Danışmanlık Hizmeti’ni başlatmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Sağlıkta Şiddete Tepki!

Hekim intiharları  konusunda büyük adım!

Hekimsen son yıllarda artış gösteren hekim intiharlarına dikkat çekerek, “intihar girişimleri açısından diğer meslek gruplarına göre daha yüksek risk altındadır. Bu durum yoğun çalışma temposu, stres, mobbing, tükenmişlik sendromu ve yalnızlık duygusu gibi faktörlerden kaynaklanmaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmeti, hekimlerin intihar düşüncelerini kontrol altına almalarına ve alternatif çözümler üretmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir” vurgusunda bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Maden Suyunun Faydaları Nelerdir - BSHA