Anasayfa » Rotasyon Tartışmaları Öğretmenleri Huzursuz Ediyor!

Rotasyon Tartışmaları Öğretmenleri Huzursuz Ediyor!

Rotasyon Tartışmaları Öğretmenleri Huzursuz Ediyor!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) kaynaklanan ve öğretmenler arasında huzursuzluk yaratan rotasyon tartışmalarının gereksiz bir gündem oluşturduğunu vurguladı. Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) teklifinin TBMM gündemine geleceği bu dönemde, gerçekçi taleplerin tartışılmasının beklendiğini belirtti.

“Biz İşimizi Yapıyoruz; Herkes İşini Yapsın!”

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Geylan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın dediği gibi, ‘ATTIĞINIZ TAŞ YİNE KURBAĞAYI BİLE ÜRKÜTMEYECEK’ ama yüzbinlerce öğretmeni huzursuz edeceksiniz! Aynı hataları tekrar etmenin kime ne faydası var? Meslektaşlarımızın yıllardır beklediği ÖMK düzenlemesi öncesinde gereksiz tartışmalarla gündem işgal ediliyor. Öğretmenlerimizin mazeret tayinlerinde yaşadıkları sorunların çözülmesi, sıra tayini uygulamasının yeniden uygulanması gibi son derece makul beklentileri karşılamak yerine, amaca hizmet etmeyecek ve sadece meslektaşlarımızın huzurunu kaçırmaktan başka bir işe yaramayacak rotasyon tartışması, bizzat MEB kaynaklı duyumlarla gündemi işgal ediyor.”

“Gerçekçi Talepler Tartışılmalı”

Geylan, ÖMK teklifinin TBMM gündemine geleceği bu günlerde, kanuna dair gerçekçi taleplerin tartışılması gerektiğini ifade etti. Çalışma ortamını gerecek gereksiz gündemlerle öğretmenlerin muhatap edilmesinin yanlış olduğunu vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan beklentilerinin, ÖMK’yı adına yakışır şekilde yeniden düzenlemesi ve öğretmenlerin motivasyonunu artıracak tedbirler alması olduğunu belirtti. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Hastaneler, Aile Hekiminin Sevk Etmediği Hiçbir Hastayı Kabul Etmemeli !