Anasayfa » Un Üretimine Metaverse Dünyası da Dahil Oldu

Un Üretimine Metaverse Dünyası da Dahil Oldu

5.

un-uretimine-metaverse-dunyasi-da-dahil-oldu.jpg

5. Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı BAKERY PLUS,  ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yoğun ziyaretçi katılımı ile kapılarını açtı. 4 yıl aradan sonra lezzet teknolojilerinin başkentte bir araya geldiği fuar; unlu mamuller ve pastacılık sektöründen işletmeler başta olmak 20 binin üzerinde ziyaretçinin yatırım süreçlerine öncülük edecek.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar; 10 bin metrekarelik alanda kapılarını açtı. Açılışa Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim BALCI eşlik etti.  BAKERY PLUS, bu yıl alanında 94 katılımcı firma ve 200’e yakın marka ile hedef pazarlardan satın almacılara ulaşmak için önemli fırsatlar sunuyor.

VR DESTEKLİ GÖZLÜKLER İLE UN FABRİKALARI GEZİLİYOR

Fuarda birbirinden farklı son teknolojiye sahip gıda ekipmanları, meraklıları tarafından yoğun ilgi ile karşılanıyor. Gaziantepli bir un firması tarafından geliştirilen VR destekli gıda simülatörü ile katılımcılar metaverse dünyasında un fabrikalarından ekmek üretimine kadar birçok aşamayı keşfediyor.

HAMUR İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRAN EKİPMANLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Hamur işi tariflerini kolaylaştırarak pratik hale getiren otomatik hamur yoğurma ve kesme makineleri fuarda en çok ilgi görenler arasında yer alıyor. Pratik bir şekilde mantı hamurunu açarak, istenilen şekilde kesme işlemi sağlayan otomatik mantı kesim makinesi ziyaretçiler tarafından oldukça ideal bir ekipman olarak ilgi görüyor. Saatte 50 kilogram baklava hamuru üreten hamur makinesi de, 0,03 inceliğinde baklava yufkası da açarak alanında öncü ekipman olmayı sürdürüyor.

ÜNLÜ ŞEFLER CANLI PİŞİRİMLERLE LEZZET ŞÖLENİ YAŞATIYOR

Fransa’dan günümüze gelen bir lezzet olan kruvasanlar yapım aşamaları ile sevenleri tarafından büyük bir dikkatle izleniyor. İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu Usta Öğreticisi Şef Muammer Şimşek son teknoloji fırınlarda pişirdiği ekmek çeşitleri ile fuarın gözdesi oldu. Çikolata uzmanı Eğitmen Şef Bilge İyigün ise fuarda yaptığı çeşit çeşit aromalara sahip el yapımı çikolatalarla tüm ziyaretçileri büyülüyor.

  Efes Selçuk'ta Pazar Atıkları Kompost Gübreye Döüştürülecek

Hamur işi ekipmanlarının yanı sıra endüstriyel soğutma ve ısıtma alanında son teknolojik fırınlar ile soğutma makineleri yer alıyor. Dondurma severlere çeşit çeşit sunum ve ikramlarda bulunan firma sahipleri aynı zamanda soğutma makinelerini de ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı