Anasayfa » İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı Şatıroğlu İstişare Ziyaretlerinde Bulundu

İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı Şatıroğlu İstişare Ziyaretlerinde Bulundu

İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı ve AK parti İstanbul 2.

istanbul-dusunce-enstitusu-baskani-satiroglu-istisare-ziyaretlerinde-bulundu.jpg

İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı ve AK parti İstanbul 2.Bölge milletvekili aday adayı Yük. İnşaat Mühendisi Mustafa Şatıroğlu; Cuma namazını Eyüp Sultan Camiinde eda ettikten sonra Ak Parti İstanbul Eyüp, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Fatih ilçe başkanlıklarına bir dizi ziyaretlerde bulunarak İstanbul Düşünce Enstitüsü ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yaptı.

 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Genel Seçimleri işleyişi hakkında durum değerlendirmesi istişaresinde bulundu, süreçle ilgili bilgi aldı ve iyi dilek temennilerini sundu.

Yine aynı gün içerisinde merkezi Eyüp Sultan’da bulunan İHSİAD- İmam Hatipli Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni ziyaret eden Şatıroğlu; Başkan Nurullah Şahin Bey’le asrın felaketi ve yüzyılın seçimi üzerinde fikir teatisinde bulundular.

 

İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı Mustafa Şatıroğlu kimdir?

Trabzon Çaykara doğumlu olan Şatıroğlu 1974’te Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat ve Mimarlık Fakültesi İnşaat bölümünden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.  Şehir Sağlığı Tekniği alanında Yüksek Lisans yapan Şatıroğlu, 1991 Genel Seçimlerinde RP, MÇP ve IDP ile ittifak kurulmasına aktif olarak destek verdi.

  1992-94 Döneminde MHP İstanbul İl Başkanlığı Yaptı.

1991’de MHP lideri merhum Alparslan Türkeş’in daveti üzerine MÇP ve MHP de 1992-94 döneminde iki yıl süreyle İstanbul İl Başkanlığı görevinde bulunan Şatıroğlu 1996’da haftalık yayınlanan ‘Kurultay’ gazetesini kurdu ve yönetti. Muhtelif gazete ve dergilerde makale, şiir ve incelemeleri yayınlandı.

Uluslararası Balkan Üniversitesinde Doktora yapıyor.

Şatıroğlu, kültür hayatına da büyük önem vermiştir. Birlik Vakfı, Server Vakfı, Türk-Libya Dostluk Derneği, Aydınlar Ocağı’nın da aralarında bulunduğu pek çok sivil toplum ve mesleki kuruluşlarda üyelik ve yöneticilikler yapan Mustafa Şatıroğlu, halen Avrasya Bir Vakfı mütevelli heyeti üyesi olup İDE İstanbul Düşünce Enstitüsü’nün de başkanlığını yapmaktadır. İDE bünyesinde yayınlanmakta olan Milli Düşünce Gazetesi’nin kurucusu, imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Şatıroğlu halen Uluslararası Balkan Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı dalında Doktora eğitimine devam etmektedir…

  Altun'dan, Suriye'de Türkiye Bayrağı'na Saldırı Haberleri Açıklaması

14 Mayıs 2023 Seçimleri AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı.

12 Eylül 2010 referandumunda ‘Evet’ oyu veren ülkücüler arasında yer alan Şatıroğlu,15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsüne karşı ilk günden itibaren dik durarak başta Kısıklı olmak üzere meydanlarda önemli destek konuşmaları yapmıştır. Siyasi tarihimizin en önemli kilometre taşı olan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sisteminin kabulü ve Cumhur ittifakının oluşmasında Cumhur İsminin de mimarlarından biri olarak büyük destek veren Mustafa Şatıroğlu 14 Mayıs 2023 seçimleri için AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurunda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı