Anasayfa » Zabıtadan Beyaz Kum Dökümüne Müdahale

Zabıtadan Beyaz Kum Dökümüne Müdahale

Bodrum’da, ekolojik dengeye ve insan sağlığına zarar verebilecek çalışma, zabıta ekipleri tarafından durduruldu.

zabitadan-beyaz-kum-dokumune-mudahale.jpg

Bodrum’da, ekolojik dengeye ve insan sağlığına zarar verebilecek çalışma, zabıta ekipleri tarafından durduruldu.

Bahçelievler Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi üzerinde bulunan bir turizm tesisinin sahile beyaz kum döktüğü ihbarı üzerine bölgeye giden Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, döküm işlemini durdurarak sahilden iş makinelerini çıkardı.

Vatandaştan gelen ihbar üzerine harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sahile yaklaşık 5 kamyon beyaz kumun döküldüğünü tespit ederek tutanak tanzim etti. Çalışmayı durduran ekipler, dökülen maddenin belirlenmesi amacıyla alınan örnekleri ilgili kurumlara iletti. Laboratuvarda yapılacak tahlil sonuçlarına göre yasal işlemler başlatılarak dökümü gerçekleştirdiği saptanan kişi ve işletmelere yaptırımlar uygulanması sağlanacak. Öte yandan dökülen kumun kaldırılması için işletme yetkililerine uyarıda bulunuldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Sahillerimizin doğal görünümünü bozan bu tür müdahalelere geçit vermeyeceğiz. Bölgemizde, zabıta ekiplerimiz ile diğer ilgili birimlerimizin denetimleri aralıksız devam ediyor. Kıyılarımızın doğallığını korumak için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yasal yaptırımlarla karşılık verilecektir.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

  BM SKA 2024 Raporu: Türkiye'nin Sorunları Kronik! BM SKA 2024 Raporu: Türkiye'nin Sorunları Kronik!- BSHA