Anasayfa » Bakan Fahrettin Koca’nın İstifa Nedeni Kalp Krizleri Mi ?

Bakan Fahrettin Koca’nın İstifa Nedeni Kalp Krizleri Mi ?

Bakan Fahrettin Koca’nın İstifa Nedeni Kalp Krizleri Mi ?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın istifa edip etmediği konusunda resmi bir açıklama henüz yapılmadı ama kulislerden gelen bilgiler devam ediyor.

Fahrettin Koca neden istifa etti ? Araştırmacı Murat Akan, youtube kanalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pandemiden sonra artan kalp krizleri hakkında Koca’dan bilgi istediği ancak bilgi verilmediğini öne sürdü.
Videoları ses getiren Akan Youtube kanalında gündeme getirdiği konuda, “Bir AK Partilinin özel hastanede vefat etmesi istifa nedeni değildir. Gazeteci İsmail Saymaz da bunu biliyor ama açıklamıyor” dedi.

Fahrettin KOca İstifa etti iddiaları çok güçlü!

Akan, “Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın istifa söylentileri çok güçlü. Kendisi de bizzat bu istifa ettiğine dair mesajlar veriyor, sinyaller veriyor. Ama ne zaman resmi olarak istifa ettiğini ya da affının istendiği açıklanırsa o zaman istifa etti diyebiliriz. Bir bakanın sudan bahanelerle istifa ettiği düşünülebilir mi ? Efendim işte bir AK Partili’nin özel hastanede ihmal sonucu öldüğü temeline ya da tezine dayandırılıyor. Bu bir gerekçe olabilir bu konuşabilir ama asıl büyük nedenin farklı olduğunu düşünüyorum. Sağlık Bakanı iyi bir sınav veremedi belki hastanelerimizde yığılma olmadı evet belki Avrupa ülkelerinde olduğu gibi işte koridorlarda dışarılarda ölen insanlar ceset yığınları falan görmedik ama değerli dostlar küresel politikalar birebir uygulandı ve uzun zamandan beri Sağlık Bakanlığını ve bu dönemdeki icraatlarını eleştirdiğimizi biliyorsunuz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalp Krizi ile İlgili Bilgileri Bakan Koca’ya İletmiş Ama Bakan Yanıt Veremiyor

Akan şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalp krizleri ile bilgileri Bakan Koca’ya iletiyor Bakan yanıt veremiyor. AK Partili vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Bu arada vefat etmiş de işte o nedenle sizce bu gerçekten bir gerekçe mi? Allah aşkına yani burada bir sorun var Cumhurbaşkanı da sorgulamış. Cumhurbaşkanı özellikle dünyadaki bu kalp krizleri ile ilgili kendisine ulaşan bilgileri Bakan’a iletiyor. Bakan bunlara cevap veremiyor biliyor çünkü cevabın ne olduğunu çok iyi biliyor ama yanıt veremiyor ve hesabını veremediği bir şey karşısında da sinirleniyor ipler geriliyor ve istifasını istiyor affını istiyor.  Artıları vardır eksileri vardır Sayın Koca ilk dönemlerde gerçekten de sağlık sisteminde önemli adımlar atmıştı. Önemli değişiklikler yapmıştır. Özellikle hastane daha önce hastane kuyrukları bekleyen sabah saat 4’te kalkan insanları biliyordur, görüyordur. Ben o dönemde gazeteciyim gerçekten de sağlık sisteminde çok ciddi problemler vardı. Ha şimdi yok mu elbette şimdi de var. Ama büyük bir düzeltmenin olduğunu ifade edeyim. Bu hizmetlerin yanında ama o malum süreçte gerçekten de bir yere kadar direndiler sonra bir güç baskı altına aldı ekonomi kötü olduğu için o şartlara uymak zorunda kaldılar ya da işte bürokrasi bürokrasi bürokrasi bilmiyoruz. Şimdi kimseye iftira da etmek istemiyorum ama o malum süreçte nasıl bir baskı yapıldığını ve nelerin döndüğünü nelerin fonlandığını kimlerin fonlandığını tek tek açıkladı. O yüzden bu istifa.”

  Öğretmen Mazeret ve Engelliliğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

Yeni Gelen Sağlık Bakanı Umarım Küresel Gerçekliği Görür

Murat Akan, “Resmi olarak beyan edilmese de önümüzdeki günlerde 1 Temmuz’da Bakanlar Kurulu toplantısı var. Bu bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde istifanın açıklanacağı ifade ediliyor. Umarım Sayın Koca’nın yerine gelen yeni Sağlık Bakanı gerçekten bu küresel gerçekliği görür küresel alanda bu sağlık sistemi üzerinden yeni bir düzen kurulmak istediğinin farkına varır.” diye konuştu.

Bakan Koca Şimdilik Kendini Kurtardı

Akan son olarak, “Sağlık Bakanı bu alanda kendini şu anda kurtardı. Niye kurtardı? Sayın Koca Şimdilik kurtardı çünkü  küresel pandemi tüzüğü şimdilik ertelendi. Bir yıl içerisinde devletler buna karar verecek onaylanıp onaylanmadığına karar verecekler. Umarım yeni sağlık bakanı bunu çok iyi bilir. Ülkemizdeki kalp krizlerinin nedenlerini ve bu kalp krizinden vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Bu kişilerin hepsini kaçının bu şeyden öyle mi böyle mi ya adını bile söyleyemiyorum. Bakın bunu araştırıp daha doğrusu araştırmak değil, ellerinde var. İstatistik vermiyorlar, bunu kamuyla paylaşmaları bitti bu kadar ama işte o gazeteciler gerçek nedenini yazamıyor. Böyle istifa etmekle affını istemekle bu işin altından kalkacağını düşünüyorsa bana göre Sayın Koca yanılıyor. Eninde sonunda bakın davalar açılacak. Bu yıl açılmazsa bir dahaki yıl açılacak. 5 yıl sonra açılacak. Çünkü Avrupa’ya baktığınız zaman bu davalar devam ediyor. ” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı )