Anasayfa » Bakan Tekin, Yaz Dönemi Çalışan Öğretmenleri Ziyaret Etti

Bakan Tekin, Yaz Dönemi Çalışan Öğretmenleri Ziyaret Etti

Bakan Tekin, Yaz Dönemi Çalışan Öğretmenleri Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yarın tamamlanacak olan yaz dönemi mesleki çalışma programlarına katılan öğretmenleri ziyaret etti. Bakan Yusuf Tekin, Keçiören Kocatepe İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek yaz dönemi mesleki çalışma programına katılan öğretmenlerle bir araya geldi.

Bakan Tekin, seminer çalışmasına katılan öğretmenlerden yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Buluşmada tek tek söz alan öğretmenler, “öğretmen-veli görüşmesini randevuya bağlayan sistem, yeni müfredat değişikliği, Öğretmenlik Meslek Kanunu” başta olmak üzere Bakanlığın hayata geçirdiği projelerden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Eğitim öğretim konusunda görüş, öneri ve beklentilerini paylaşan öğretmenler, ziyaretinden ötürü Bakan Tekin’e teşekkür ettiler.

Öğretmenler Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ni İnceleyecek

Bakan Tekin de Bakanlık olarak tüm imkânlarıyla öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Tekin, mesleki çalışma döneminin sona ereceği 28 Haziran’dan sonra yaz tatiline girecek bütün öğretmenlere sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diledi. Öğretmenler, yüz yüze gerçekleştirilen mesleki çalışma programında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredatla ilgili incelemeler yaparak raporlarını Bakanlığa gönderecek. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  16 Milyon Öğrenci Karne Alacak, Yaza Tatili Başlıyor, Okullar Ne Zaman Açılacak?