Anasayfa » 25 Yıldır Gaziantep’te, 10 Bini Aşkın Doğuma Tanıklık Etti

25 Yıldır Gaziantep’te, 10 Bini Aşkın Doğuma Tanıklık Etti

25 Yıldır Gaziantep’te, 10 Bini Aşkın Doğuma Tanıklık Etti

Gaziantep’te 25 yıldır ebe olarak görev yapan Ayşe Kılınç,  Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 14 yıldır görevini sürdürüyor. 2019 yılında “Yılın Ebesi” seçilen Ayşe Kılınç, ilk günkü heyecanını koruyarak görevini yerine getiriyor.

Ayşe Kılınç, mesleğe yeni başlayan ebe arkadaşlarımla da tecrübelerimi paylaştığını ve 10 binden fazla bebeğin doğumuna şahitlik ettiğini söylüyor. Her mesleğin olduğu gibi ebeliğin de zorlukları bulunduğunu kaydeden Kılınç, “Ebelik, bilim ve sanatın birleşimi olan, sabır ve özveri gerektiren meşakkatli bir meslektir. Çok mutluyum, çünkü sevilmeden yapılacak bir meslek değil, işimi severek yapıyorum. Bu mesleği isteyerek seçtim. Bir bebeğe dokunmak ve onun ilk nefesine tanıklık etmek çok güzel bir duygu. Bebeğin dünyaya gelmesine vesile olmak çok özel bir his ve bu, bize ebelere nasip oldu. Çok özel bir meslek yapıyoruz.” Kılınç, mesleğinin zorluklarına rağmen bu kutsal görevi yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

HEP-SEN Başkanı Şimşek: Minnettarız!

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Ayşe Ebe’yi tebrik ederek şunları söyledi: “Yüzlerce ebe yetiştirip Gaziantep’imize önemli hizmetlerde bulunan yılın ebesi Ayşe Hanım ile iftihar ediyoruz. Yılların deneyimi hem kliniklerde hem de meydanlarda hepimize örnek olmaktadır. Minnettarız…” (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  TTB Seçimleri Tamamlandı, Sıra Görev Dağılımında