Anasayfa » Onaylı Randevu Sistemi Sadakati Artırdı!

Onaylı Randevu Sistemi Sadakati Artırdı!

Onaylı Randevu Sistemi Sadakati Artırdı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, kabine toplantısı sonrasında X Platformunda açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Etlik Şehir Hastanesi’nde yeni açılan Tüp Bebek Ünitesi, Onaylı Randevu Sistemi ve Ankara’da kurulacak olan Sağlık Vadisi Projesi’nden bahsetti. 

Bakan Koca, 15 Mayıs’ta Etlik Şehir Hastanesi’nde açılan Tüp Bebek Ünitesi konusunda şu bilgileri verdi: “Ünitemizde, çocuk sahibi olamayan çiftlere, kanser tedavisi gören ve ileride çocuk sahibi olmak isteyenlere ve çocuk sahibi olma kabiliyetini koruma ihtiyacı duyan kadın ve erkeklere hizmet veriyoruz. Amacımız, büyük ümitlerle buraya adım atan hastalarımıza ileri teknoloji ürünü ekipmanlarımız ve deneyimli ekibimiz sayesinde bekledikleri iyi haberleri verebilmek.”

“Onaylı Randevu Sistemi ile randevu sadakat oranı arttı”

Bakan Koca ayrıca Onaylı Randevu Döneminin başlamasıyla birlikte randevu sadakat oranında çok büyük bir iyileşme olduğuna dikkat çekerek şunları belirtti: “Gösterdikleri uyum için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şu an, bir iki branş dışında, istenilen tarihler yerine ileri tarihlerde randevu alabilme sorunu çözülüyor. İstanbul en kritik il durumundaydı. Büyük gelişme kaydettik. Tetkiklerde kapasite kısıtı olan, özellikle görüntüleme konusunda sorun yaşanan yerler var. Onlar için de aldığımız tedbirler hayata geçtikçe rahatlama görüyoruz. Bayramdan hemen sonra düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile Onaylı Randevu Döneminin ilk sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız.”

Sağlık Vadisi Projesi’nden bahsetti

Bakan Fahrettin Koca, Sağlık Vadisi konusundaki çalışmalar hakkında konuşarak şunları söyledi: “Kararnamenin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanması ile başladı. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı şirket kurulumu için gerekli adımları atıyor. Bundan sonra Bilkent Şehir Hastanesinin yanında olan arazi tahsis edilerek alt yapı işleri başlayacak. İlk etapta, araştırma laboratuvarları ve akredite test laboratuvarları kurulacak, Ar-Ge ve pilot üretim yapılacak. Biyoteknoloji alanındaki kalkınmamızın ilk adımını böylece atmış oluyoruz.”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Eğitim Nöbetindeki Özel Sektör Öğretmenleri, Bakan Tekin İle Görüştü